Skip to main content

10. května zahájila ruská vojska další ofenzívu v Charkovské oblasti. Ta si v pohraničních obcích Vovčansk a Lipeck vyžádala evakuaci skoro 7000 obyvatel, mezi kterými bylo 535 dětí a 128 starších lidí se zdravotním a pohybovým omezením.

 

CARE se ve spolupráci s místními partnery Andělé spásy a Koordinační centrum pomoci, aktivně podílela na usnadnění evakuace převážně starších osob s omezenou pohyblivostí. Těmto lidem také poskytujeme základní hygienické soupravy.

V rámci pomoci pro lidi s postižením připravujeme komplexní strategii dlouhodobé podpory, jež bude zahrnovat distribuci individuálních hygienických souprav a specializovaných předmětů přizpůsobených potřebám starších osob a osob se zdravotním postižením, jakož i rehabilitační podporu pro kolektivní centra a finanční pomoc pro evakuované.

CARE Česká republika pomoc Ukrajině

„V takto obtížném období je naše práce klíčová pro ty, kteří potřebují zvláštní pozornost a pomoc. Jsme povinni zajistit, aby evakuovaní starší a zdravotně postižení lidé byli nejen v bezpečí, ale také respektováni a bylo s nimi zacházeno důstojně. Každý krok naší práce směřuje k tomu, aby jejich evakuace byla co nejkomfortnější a nejbezpečnější.“

Říká Maja Mandrapa Terzic, která řídí krizovou pomoc CARE na Ukrajině a zároveň již nyní hledá možnosti, jak se postarat o dlouhodobější podporu takto postiženého obyvatelstva.

Chci pomoci lidem na Ukrajině
Chci pomoci lidem na Ukrajině