Skip to main content

Šíření nemoci COVID-19 způsobuje nepředstavitelné následky v rozvojových zemích, kde organizace

CARE aktivně pomáhá. Ačkoliv následky pandemie budou obrovské, podniknout důležité kroky pro ochranu potřebných je možné.

Zajišťujeme ochranu lékařů a humanitárních pracovníků v extrémně rizikových oblastech. Distribuujeme hygienické pomůcky, čistou vodu a zřizujeme stanice na mytí rukou pro zranitelné lidi v nouzi.

Pracovníky v první linii a zranitelné lidi nyní můžete před pandemií ochránit i vy.

Jak můžete pomoci lékařům a humanitárním pracovníkům?

V ohrožených oblastech se v tuto chvíli nacházejí tisíce humanitárních a zdravotních pracovníků, kteří podnikají důležité kroky pro zastavení šíření viru a pomáhají zranitelným lidem. Současně jsou však i oni sami v ohrožení života.

  • Spolu s CARE můžete přispět k zajištění ochrany těchto hrdinů dnešní doby. V ohrožených oblastech distribuujeme ochranné prostředky pro lékaře i humanitární pracovníky a školíme zdravotnický personál speciálně pro aktuální situaci.

Jak můžete pomoci zranitelným lidem?

Obyvatelé ohrožených oblastí často žijí v přeplněných táborech a osadách s omezeným přístupem k řádným hygienickým zařízením a zdravotnickým službám. V takovém prostředí není možné dodržovat ani ta nejzákladnější hygienická opatření.  Vypuknutí onemocnění zde může ohrožovat životy velkého množství lidí.

400 Kč zajistí instalaci stanice na mytí rukou pro zranitelné děti a ženy

  • 600 Kč zajistí hygienické potřeby a vodu pro šestičlennou rodinu na 2 měsíce
  • 1200 Kč zajistí čistou vodu pro 100 lidí na jeden den

COVID-19 zasáhl celý svět.  Pro zlepšení situace je nutné aktivně bojovat proti jeho šíření na globální úrovni.

Víme, že současná situace negativně ovlivnila i občany České republiky.
O to víc si vážíme každé koruny, kterou přispějete na pomoc zemím, které mají ještě méně prostředků, aby se s touto situací vyrovnaly.

Děkujeme!
CARE Česká republika