Po celém světě se zasazujeme o to, aby ženy
a dívky mohly uplatňovat svá základní lidská
práva.
a dívky mohly uplatňovat svá základní lidská
práva.
Většina z 1,2 bilionu lidí na celém světě, kteří žijí v chudobě, jsou ženy a dívky. Jsou jim odepřena základní lidská práva, mají omezený přístup ke zdravotní péči, ke vzdělání a k možnosti výdělku. Často je jim také odepřena příležitost vyjádřit se k vlastní budoucnosti. Když rodiny strádají nedostatkem úrody, dívky se často k jídlu dostanou až jako poslední, a naopak jako prvním je jim upřena možnost navštěvovat školu. Ženám je dále často odepřeno právo vlastnit půdu, kterou obdělávaly po celý svůj život.
Ženy a dívky nejsou jen obrazem chudoby, jsou i klíčem k vyřešení tohoto problému. Když jsou ženy zdravé, jsou zdravé i jejich děti a rodiny. Za každý rok, který dívka stráví ve škole, se zvedne příjem její rodiny o 20 %. Když mají ženy svůj vlastní příjem, investují jej do svých dětí a rodin a tím vytvářejí lepší životní podmínky pro další generace.
Adekvátního postavení žen však lze dosáhnout jen tehdy, když se do procesu zapojí i muži a chlapci. Je potřeba, aby si uvědomili, že posílení postavení jejich žen, sester nebo matek bude prospívat celé rodině. Podpora rovnosti žen a mužů je jedním ze sedmnácti Cílů udržitelného rozvoje (SDGs). Pro organizaci CARE je posílení postavení žen klíčem k odstranění chudoby v celé společnosti.
Aktuálně