Skip to main content

Vážení dárci CARE, podpora, kterou v těchto dnech posíláte Ukrajině, je neuvěřitelná. Patří Vám velké díky za to, že jste součástí vlny solidarity v této krizi. V následujících dnech Vás budeme informovat o vývoji situace i aktuální pomoci CARE.

Jak společně pomáháme? 

Globální síť CARE spojila síly. Do urgentní pomoci se již spolu s námi zapojily CARE USA, CARE Německo, CARE Rakousko, CARE Francie, CARE Austrálie, CARE Kanada, CARE Nizozemsko a CARE Velká Británie. V následujících dnech se připojí i další kanceláře.

Naším cílem je společně pomoci civilistům, kteří se ocitli uprostřed války. Budeme efektivně spolupracovat s partnerskými organizacemi na území Ukrajiny i v příhraničních pásmech a cílových exilových státech.

Ukrajinské rodiny utíkající před válkou. Foto: Valerio Muscella

Náš místní partner aktuálně pomáhá formou distribuce jídla, hygienických pomůcek, spacáků a karimatek ve Lvově. Další tým působí na slovensko-ukrajinské hranici. CARE v nejbližších dnech zahájí také pomoc v Rumunsku, Moldavsku, Polsku i v dalších částech Ukrajiny.

Dopady na psychické zdraví všech, které konflikt na Ukrajině zasáhl, nesmí být podceňovány. Kromě materiální pomoci proto CARE klade velký důraz také na zajištění odborných specialistů, kteří poskytnou obětem profesionální psychosociální podporu.

Díky globální síti CARE máme možnost rychle plánovat a postupovat v pomoci těm, kteří to potřebují nejvíce. Situace se tedy rychle mění. Výše popsaný stav se vztahuje k 4. 3. 2022.

Děkujeme, že skrze CARE pomáháte zranitelným.

CHCI POMOCI