Skip to main content

„CARE nám pomohla po válce, a proto dnes pomáhám i já.“

O Vánocích jsme obdrželi dojemný dopis od pana Lubomíra Janovského z Kolína, který po druhé světové válce dostával potravinové balíky CARE. Dnes sám přispívá na pomoc lidem v nouzi. Toto nám napsal a přiložil i fotografii od vánočního stromku:

„Organizaci CARE znám z poválečných let. Můj otec byl v roce 1943 zatčen pro ilegální protinacistickou činnost a odsouzen německým soudem k trestu smrti. Bylo mně 12 let. Od roku 1946 až do komunistického převratu v roce 1948 jsme od CARE dostali několik balíků s potravinami, aniž jsme o cokoliv žádali. Bylo to krásné a velmi nám to pomohlo. I proto Vám budu nadále přispívat. Organizace CARE nám pomohla a proto dnes cítím povinnost pomáhat jejím prostřednictvím jiným lidem.

Z balíků CARE si pamatuji výborné konzervy s kuřecím masem a zeleninou, dále konzervy luncheon meat, rýži, třtinový cukr, pomerančovou marmeládu, pomazánku z burských oříšků a čokoládu. Jako klukovi mně samozřejmě nejvíce chutnala čokoláda. kterou jsem neviděl několik let a pak také pomazánka z burských oříšků.“

Děkujeme, pane Janovský, za krásný vánoční dárek v podobě Vaší vzpomínky!