Skip to main content

Klimatická změna diskriminuje.
Podpořte CARE a změňte to!

Změna klimatu není jen ekologickou krizí. Věděli jste, že ženy trpí klimatickými změnami víc než muži? Jak se tyto ženy dokážou bránit proti klimatickým katastrofám a chránit své rodiny a planetu?  CARE představuje příběhy výjimečných žen, které bojují za lepší budoucnost. Přidáte se k nim?

Jak změna klimatu diskriminuje? 

Klimatická změna zhoršuje nerovnost mezi pohlavími a ohrožuje bezpečnost a práva žen. Například v Bangladéši se v průběhu vln extrémního horka zvýšil počet dětských sňatků až o 50% (1). Jde o nucené sňatky dívek mezi 11 a 14 rokem! 

Na světě je o 84,2 milionu více hladových žen a dívek než mužů a chlapců (2).

V Somálsku musí dívky v období sucha chodit pro vodu každý den i 7 hodin. Místo toho aby například chodily do školy (3).

Klimatická změna diskriminuje

CARE Česká republika aktuálně pomáhá ženám v suchem sužované Etiopii. Pomáhejte tam s námi podporou rozvojových projektů, díky kterým se místní ženy dokáží lépe adaptovat na klimatické změny.

Děkujeme.

CHCI POMOCI NYNÍ

Klimatické hrdinky: ženy, které se důsledkům změny klimatu adaptují  

Ženy a dívky jsou v první linii boje proti změně klimatu. Ale nevzdávají se! “V naší komunitě jsou to ženy, kdo podniká kroky,” říká Virginia z Ekvádoru. Ve svých 57 letech je nejen matkou tří dětí a lokální farmářkou, ale také jednou z vůdčích osobností komunity v oblasti přizpůsobování se změně klimatu. V CARE jsme Virginii podpořily a v její provincii jsme zřídili vůbec první agroekologickou školu pro ženy.    

Můžete si také přečíst o dalších ženách, které změnu klimatu nejen snášejí, ale i mění. Jsou to Hanh a Phong z Vietnamu, Mary Joy z Filipín. Poznejte jejich příběhy a jejich sílu. 

Jak můžete podpořit tyto ženy a zapojit se do akce? 

Chcete pomoci ženám, které čelí změně klimatu? Prvním krokem je sdílet informace: čím více lidí bude vědět o této nespravedlnosti, tím lépe budeme moci jednat. A Proč je to důležité? Protože tyto ženy si zaslouží mít svůj hlas a uznání.  Zatím nemají dostatečnou sílu například ani na jednáních o klimatu. Jen 35 % účastníků COP, mezinárodních konferencí o klimatu, jsou ženy. To je jeden z požadavků, které za CARE předložíme na konferenci COP 28. Budeme také požadovat, aby projekty, které vedou ženy a řeší v nich jak se přizpůsobit změnám klimatu měly dostatek urgence a financí. 

Společně můžeme dosáhnout stejného dopadu jako tyto ženy. Chcete se k nám připojit? 

Sdílejte video níže na Instagramu a Facebooku  

Co děláme v CARE pro změnu klimatu? 

Jsme jednou z největších humanitárních organizací na světě. Bojujeme proti chudobě a změně klimatu, zejména podporou práv žen. V roce 2022 jsme pomohli 174 milionům lidí ve více než 100 zemích světa. Jak to děláme? 

  • Pomáháme nejzranitelnějším lidem, aby přežili přírodní katastrofy a poskytujeme jim nouzovou pomoc. 
  • Učíme je, jak se dlouhodobě přizpůsobit změně klimatu, například pomocí udržitelných zemědělských technik. 
  • Zasahujeme na mezinárodních konferencích o klimatu, abychom zajistili, že vlády budou mít ambiciózní politiky pro boj proti změně klimatu. 

Podpořte aktuální projekt CARE Česká republika v suchem sužované Zambii.

POMOHU ŽENÁM V ZAMBII
O CARE
Organizace CARE byla založena v roce 1945 a dnes je jednou z největších humanitárních organizací na světě. CARE ČR je její hrdou součástí opět od roku 2007.
Zvýšenou pozornost CARE věnuje ženám a dívkám, protože mají významný vliv na prosperování celé rodiny i širších komunit.
CARE přináší trvalé změny. Spolu s Vámi toho dokážeme ještě víc. DĚKUJEME
www.care.cz / www.care-international.org
JSME TU PRO VÁS
+420 222 312 805
care@care.cz
V Tůních 1770/10
12000 Praha 2
IČ: 22694102
IDDS: kx7t834
DMS CARE 190 na 87 777
BANKOVNÍ ÚČTY
Dárcovský účet:
219 619 502/0300 (ČSOB)
Sbírkový účet:
243 308 210/0300 (ČSOB)
Provozní účet:
287 115 111/0300 (ČSOB)
Informace k zahraniční platbě.