Podpora zen 1
Po celém světě se zasazujeme o to, aby ženy
a dívky mohly uplatňovat svá základní lidská
práva.
a dívky mohly uplatňovat svá základní lidská
práva.
CARE věří, že pomocí implementace globální koordinované strategie dokáže znásobit rozsah dopadu nad rámec programového financování a technické podpory k ovlivnění národních a mezinárodních politik, které zasahují do životů těch nejchudších a nejzranitelnějších komunit na světě.
CARE si je vědoma, že ženy hrají klíčovou roli v globální snaze zabránit chudobě a naše činnost je silně zaměřena na posílení postavení žen a jejich zrovnoprávnění s muži. Zaměřujeme se na tyto globální prioritní oblasti:
Tyto oblasti jsou vždy provázány s reakcí na humanitární krize.
Jako globální konfederace působící ve 100 zemích světa má CARE unikátní postavení k prosazování lidských práv na různých úrovních, od místních komunit po mezinárodní instituce. Naší snahou je v zemích, kde pracujeme, ovlivňovat místní a národní politiky na základě úzké spolupráce s lidmi s rozhodovací pravomocí a s dalšími zúčastněnými stranami. Na mezinárodní úrovni je naším cílem ovlivňovat regionální a mezinárodní procesy, které mají dopad na životy těch nejchudších.
CARE má díky zkušenosti s chudými komunitami jedinečnou pozici, kdy jim může pomáhat, a zároveň je propojit s místními rozhodovacími orgány a podpořit tak jejich snahu postavit se za svá práva. Mezi partnery CARE patří také síť aktérů, kteří jsou součástí občanské společnosti, vlády nebo soukromého sektoru. To také napomáhá lépe dosahovat stanovených cílů.
Mezinárodní sekretariát společnosti CARE má kanceláře v Ženevě, New Yorku a Bruselu. Zde se snaží působit na národní vlády a mezinárodní organizace jako OSN nebo EU, které aktivně podporují změnu. Ve spojení s jednotlivými členy CARE a kancelářemi po celém světě Mezinárodní sekretariát koordinuje úsilí dosáhnout společných cílů.
CARE se zavázala k podpoře posilování postavení žen a dívek za účelem toho, aby došlo k proměně nerovných mocenských vztahů a k zrušení nerovnosti pohlaví.
CARE se zasazuje za silnou pozici Úmluvy ILO a při jednáních má status pozorovatele. CARE po celém světě spolupracuje s partnery, aby přinutili vlády a zaměstnavatele k souhlasu s Úmluvou ILO. Byla to naše vůbec největší globální kampaň, jejíž součástí byly různé aktivity, od petic, výstupů v médiích, konzultací, tvorby politických dokumentů po schůzky s ministry, obchodními společnostmi, firmami a odbory. Důležité je, že pracujeme na tom, aby ženy byly slyšet a abychom podpořili organizace pro podporu jejich práv k účasti na procesu přijetí Úmluvy ILO.
Průvodce ILO: O čem byste měli vědět.
Zde jsou příklady z naší činnosti k uvedené problematice:
Zasazování se za lidská práva je nedílnou součástí k naplňování vize a poslání CARE. Příručka k tématu je k dispozici v angličtině, francouzštině, španělštině a arabštině. Tato příručka je souborem přístupů, technik a zdrojů, které pomáhají zaměstnancům CARE, partnerům a dalším kolegům z nevládních organizací zamyslet se nad tím, jak do své práce zahrnout snahu zasazovat se za lidská práva. Příručka obsahuje četné případové studie napříč konfederací CARE na národní, regionální a globální úrovni. A to včetně informací o tom, jak rozšiřovat svůj vliv v OSN nebo v EU a nastínit veškeré vnitřní procesy s tím související. Ke stažení zde.
Aktuálně