Výsledky z loňska ukazují první kroky na cestě k tomuto cíli: 8 milionů lidí v 62 zemích zaznamenalo pozitivní změny ve svých životech díky 382 projektům realizovaným CARE a jejími mnoha partnery.
Klíčem k dosažení těchto výsledků je spolupráce CARE s mnoha partnery po celém světě. Spolupracujeme s řadou místních organizací občanské společnosti a sociálních hnutí, místních a národních vlád, nadnárodních organizací včetně OSN, mezinárodních nevládních organizací a jednotlivců, kteří jsou nezbytní pro posílení specializovaných znalostí a odbornosti v programech a zemích, kde pracujeme.
Navzdory značnému úsilí měla pandemie COVID-19 negativní dopad na realizaci projektů CARE a na měření jejich přínosu pro život lidí v roce 2021. Omezení zavedená během krize často ztěžovala sběr relevantních údajů. Negativní sociální a ekonomické dopady pandemie navíc mohly zastínit pozitivní změny u mnoha účastníků našich programů. Tento trend se může v roce 2022 obrátit, ale zároveň čelíme novým významným výzvám.
Konflikty, klimatické změny a vysoká inflace u základních položek rychle zvyšují počet lidí, kteří čelí chudobě a hladu a jejichž počet již nyní dosahuje závratných 800 milionů. CARE a naši partneři budou i nadále usilovat o to, aby se její Vize 2030 stala mocným nástrojem, jak těmto alarmujícím výzvám čelit a zvýšit rovnoprávnost a důstojnost na celém světě.
Pro měření těchto proměn CARE vyvinula 30 ukazatelů, které jsou úzce spjaty s Cíli udržitelného rozvoje OSN (SDGs) – souborem cílů, které mají lépe nasměrovat cestu k boji proti chudobě, ochraně planety a zajištění míru a prosperity pro všechny.
V loňském roce jsme přispěli ke 12 ze 17 cílů udržitelného rozvoje, přičemž obzvláště velký dopad jsme měli na ty, které jsou našemu hlavnímu poslání nejbližší: Snižování nerovností, ukončení chudoby a rovnost žen a mužů.