© Evelyn Hockstein/CARE

HIV/AIDS
Více než 95 % lidí s diagnózou HIV pochází z rozvojových zemí. Lidé v chudých komunitách jsou vystaveni zvýšenému riziku nákazy kvůli dopadům chudoby – nedostatek znalostí, preventivních služeb, poradenství a testování, zároveň jsou nemocní vystaveni vysoké míře stigmatizace a diskriminace a trpí nedostatečným přístupem k léčbě a ARV (antiretrovirálním lékům).
Ženy jsou z důvodu nerovnosti ve srovnání s muži vystaveny vyššímu riziku infekce – to znamená, že často nemají možnost volby v rámci svého sexuálního a reprodukčního zdraví. Nakažené děti jsou více ohroženy dalšími nemocemi, velmi často trpí podvýživou, psychickým traumatem a mohou být trvale zneužívány.
Cílem programu CARE je předcházet této infekční nemoci vzděláváním dívek a chlapců v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví. Zajišťujeme dostatek jídla a pomáháme získat příjem lidem, kteří žijí s diagnózou HIV. Poskytujeme kondomy, dobrovolné poradenství, testování, prevenci a léčbu sexuálně přenosných nemocí. Usilujeme také o politické změny, které sníží diskriminaci, a naopak zlepší zdravotní podporu v oblasti sexuálně přenosných chorob. Sexuální pracovnice učíme chránit své zdraví před nemocí HIV a před násilím ze strany klientů, policie a dalších. Programy organizace CARE podporují i děti přímo ohrožené nemocí HIV. Jejich cílem je zabránit přenosu nemoci z matky na dítě.