Skip to main content

(c) Nigel Barker/CARE

Mezinárodně uznávaný módní fotograf Nigel Barker spolupracuje v nové kampani s přední humanitární organizací CARE

Atlanta, USA čtvrtek 7. března – den před Mezinárodním dnem žen (8. března), zahájila přední humanitární organizace CARE ve spolupráci s Nigelem Barkerem novou kampaň She Leads the World. CARE se věnuje záchraně životů, boji proti chudobě a dosahování sociální spravedlnosti tím, že posiluje postavení žen a dívek. Věříme, že rovnost žen a mužů povede k tomu, že ženy a dívky v celé své rozmanitosti povedou změny ve společnosti jako rovnocenné partnerky a budou tak vytvářet spravedlivější a lepší svět pro všechny.

V rámci několikadenní kampaně She Leads the World, která se zaměřuje na globální vůdčí osobnosti žen v jejich komunitách, bude představena práce mezinárodně uznávaného fotografa, kreativního ředitele, porotce sedmnácti sezón v soutěži America’s Next Top Model a člena celosvětového poradního sboru CARE. Začátkem tohoto roku Barker odcestoval do Sierry Leone – jedné ze 109 zemí, v nichž organizace působí – a pořídil úžasnou sérii portrétů, rozhovorů a videí členů místní komunity, kteří spolupracují s CARE na oslavě síly a vůdčích schopností žen po celém světě.

„Mabinty, Isatu, Adama a Kadiatu představují mnoho žen po celém světě, které překonávají neuvěřitelné překážky a jsou lídryně své komunity,“ řekla Michelle Nunn, prezidentka a generální ředitelka CARE. „Spolupráce s kreativním profesionálem, jakým je Nigel, který s sebou kromě své veřejné mezinárodní platformy přináší i dlouhou historii osobní obhajoby žen a dívek, nám umožnila oživit jejich příběhy. Jelikož oslavujeme naše poslání pozvednout ženy a dívky nejen dnes, ale každý den, jsem hrdá na to, že CARE je součástí těchto úžasných příběhů.”

„Vždy jsem obdivoval práci CARE po celém světě a možnost vycestovat se svým týmem do Sierry Leone mi změnila život. Programy, které CARE realizuje, a jejich dopady otevírají cestu ke skutečným změnám,“ říká Nigel Barker, člen globálního poradního týmu CARE. „Pevně věřím, že na cestě k rovnosti žen a mužů hrají nezastupitelnou roli také muži a chlapci, a doufám, že moje účast může být signálem tohoto partnerství. Nejdůležitější však je, že boje, oběti a úspěchy těchto žen dodávají nám všem odvahu postavit se za rovnost a sociální spravedlnost.”

V pátek 8. března se v rámci Mezinárodního dne žen rozsvítí hlavní světové památky včetně Světového obchodního centra, chicagského panoramatu, Rock & Roll Hall of Fame a Eiffelovy věže v Las Vegas oranžovou a fialovou barvou. A další významné osvětové akce budou následovat.

Více informací o kampani se dozvíte zde.

Chcete-li si prohlédnout portréty a rozhovory z kampaně She Leads the World, navštivte sociální sítě CARE: Facebook, Instagram, YouTube.