Skip to main content

Praha, 9. října

Afghánistán 7. října zasáhlo silné zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály. Způsobilo rozsáhlé škody, a především ztráty na životech. Hlášeny jsou víc než 2 tisíce obětí a očekává se, že v následujících dnech jejich počet ještě poroste. Další tisíce lidí jsou zraněných. CARE ihned začala vyhodnocovat potřeby a poskytla okamžitou humanitární pomoc.

Zemětřesení zasáhlo Afghánistán v době, kdy země již čelila vážné humanitární krizi a byla značně podfinancována. Potřeby přitom nadále rostou, a to zejména s blížící se zimou a novou katastrofou, jakou je současná přírodní katastrofa, která udeřila necelých sedm měsíců poté, co Afghánistán zasáhlo jiné silné zemětřesení. Po něm tehdy zůstaly bez domova a přístřeší tisíce lidí.

Lidé v Afghánistánu potřebují naplnit především základní potřeby, jako jsou potraviny, léky a přístřeší. Organizace CARE v důsledku zemětřesení vyslala na postižená místa své mobilní lékařské kliniky a distribuovala soupravy pro zachování důstojnosti i přikrývky pro ženy a dívky, které zemětřesení zasáhlo.

Organizace CARE je obzvlášť znepokojena tím, jaký dopad má zemětřesení zejména na žen a dívky, které již nyní čelí vážným omezením svobody, což jim brání v přístupu k životně důležitým službám.

Pomáhat s námi můžete i Vy, stačí kliknout na následující odkaz.

Chci přispět

Kontakty pro média:

Sarita Suwannarat Sarita.Suwannarat@care.org (Bangkok, Thajsko)

Iolanda Jaquemet Jaquemet@careinternational.org (Ženeva, Švýcarsko)

Michael de Vulpillieres michael.vulpillieres@care.org (USA)