Skip to main content

Manju porodila své třetí dítě na trakaři na okraji prašné cesty, jen několik kilometrů od nejbližšího zdravotnického zařízení v Biharu, jednom z nejchudších států Indie. Silně krvácela a než se dostala do nemocnice, trvalo to více než čtyři hodiny.

“Nechci, aby kdokoliv musel zažívat to stejné utrpení, jako teď prožívám já,”

opakovala si celou cestu. Na svou zkušenost plnou strachu a nejistoty nikdy nezapomněla a rozhodla se pomáhat těm, kteří to potřebují nejvíce.

Dnes je akreditovanou zdravotnickou aktivistkou (ASHA). Každý den navštěvuje desítky rodin v odlehlých oblastech a poskytuje odbornou péči maminkám, novorozencům i starším dětem.

Zdravotní pracovníci jako je Manju tvoří v Indii oporu pro oficiální zdravotnický systém a pomáhají zachraňovat tisíce životů. Smutnou pravdou však je, že se jim nedostává dostatečné péče a ochrany. 

CARE plánuje zprostředkovat vakcínu proti covid-19 pracovníkům v první linii v oblastech jako je Bihar. Za využití partnerství s místními vládami a ve spolupráci se zdravotníky zajistíme spravedlivý přístup k vakcinaci těm, kteří každý den riskují své životy pro záchranu ostatních.

I vy můžete pomoci statečným lidem jako je Manju.