Skip to main content

První případy nákazy virem COVID-19 byly zaznamenány v Sýrii, Palestině i Bangladéši. Pandemie představuje obrovské riziko pro země, které jsou už nyní zasaženy humanitární krizí.

“Situace v Palestině je kritická už v tuto chvíli. Lidé se pokoušejí přežít ze dne na den, nebudou schopni čelit přicházející epidemii,” říká Salam Kanaan, ředitel CARE Palestina

Nemocnice a zdravotnická centra v Sýrii byla poničena během válečného konfliktu, který trvá už více než 9 let. Nespočet zdravotnických pracovníků opustilo za války zemi a zdravotnická asistence pro nakažené lidi je tak téměř nemožná. Ani vyspělé země v současné chvíli nejsou schopny bojovat efektivně s nákazou, následky rozšíření pandemie v Sýrii budou fatální,” komentuje situaci Nirvana Shawky, regionální ředitelka CARE pro Střední východ a severní Afriku.

“Uprchlické tábory v Bangladéši jsou přeplněné. Lidé trpí kritickým nedostatkem vody. Příchod epidemie do těchto oblastí si bezpochyby vyžádá mnoho obětí,” vyjadřuje své obavy Ram Das, zástupce ředitele CARE Bangladéš.

V přípravě na příchod epidemie viru COVID-19 můžete extrémně zranitelným lidem pomoci i vy na https://www.darujme.cz/projekt/1202776#informace