Skip to main content

Bude tomu 5 let, co započal válečný konflikt v Jemenu. Humanitární pomoc a ochranu akutně potřebuje více než 24 milionů obyvatel Jemenu. Mnoho lidí nemá přístup ani k základním potravinám jako jsou mouka, olej a rýže. Ceny jídla prudce stoupají a mnoho rodin přišlo kvůli válečnému konfliktu o svého živitele. Úroveň chudoby mnoha jemenských rodin je alarmující.

Fatima Ahmed Mansour je třicetiletá vdova žijící v Bani Mansour v guvernorátu Amran na severu Jemenu. Lidé v Bani Mansour jsou v současné době velmi zranitelní a často nejsou schopni se sami uživit. Mnohdy si nemohou dovolit ani nákup mouky a chleba pro své děti.

Fatima má čtyři děti, o které se stará sama. „Můj manžel náhle zemřel před pěti lety. Připadala jsem si neschopná. Nedokázala jsem si představit, jak se zvládnu postarat o mé děti,“ říká se slzami v očích Fatima.

Dva roky po smrti jejího manžela byly Fatimě diagnostikovány srdeční obtíže. Každých šest měsíců musí navštívit lékaře, což celou rodinu finančně velmi zatěžuje. Její děti přišly během válečného konfliktu o své strýce i prarodiče.

Fatima Ahmed se svými dětmi ve vesnici Bani Mansour.Snímek: Ammar Al-Hajj / CARE

 

Fatima každý měsíc obdrží peněžitou výpomoc v rámci programu CARE, která jí umožňuje zajistit dětem školu a zprostředkovat jim základní potraviny.

Za finance z projektu pořídila kozy, které pro celou rodinu představují důležitý zdroj mléka a naději na jistotu dlouhodobého příjmu.

Doufám, že tento projekt bude pokračovat, protože mi pomáhá zajistit světlejší budoucnost pro moje děti. Věřím, že od teď už se budeme mít lépe,“ říká vděčná Fatima.

Fatima s kozami, které si pořídila díky projektu peněžní podpory CARE. Snímek: Ammar Al-Hajj / CARE